İmmobilizer & İmmobilizer

BilgiGirilmedi    İmmobilizer manyetik çalışan bir güvenlik sistemidir. İmmobilizer iki parçadan oluşur; bir parçası mikroçip şeklinde anahtarda (transponder key) bulunur, diğer parçası ise direksiyon simidinin altında kontağa bağlı bir elektronik parçadır.
 İmmobilizer Transponder Anahtar, kontağa girdiği anda manyetik alanın oluşturduğu etki bu parça üzerinde elektriksel işaretlere dönüşür. Bu iki parça birbirinin şifrelerini sorgular ve doğruysa aracın çalışmasına izin verirler. İmmobilizer temel olarak, aracın sahte bir anahtar ya da başka bir cisimle zorla çalıştırılmasını engeller. İmmobilizer anahtarlı,2. el otomobil aldığınızda size teslim edilmemiş anahtar ya da kumanda olma ihtimaline karşı, geçmiş bilgileri sistem beyninden sildirerek size ait yeni anahtar tanıtım işlemini yaptırmanız gerekir.

  • Bazı İmmobilizer sistemleri, kontak anahtarındaki parça ile ile motor sistemindeki diğer parça eşleşmediği takdirde ya da düz kontak ile çalıştırılmaya uğraşıldığı sırada arabanın ateşleme sistemini otomatik kilitliyor.
  • Bazıları ise aynı durumda arabanın gazını kilitliyor.
  • Her ikisini de aynı anda kilitleyen İmmobilizer sistemleri de mevcuttur.

Etiketler :

   immobilizer anahtar   immobilizer ne demek
   immobilizer arızası    immobilizer ışığı sönmüyor


Üreten ve destekleyen yasin oto bakım

Katkılarından Dolayı...

 Yasin OTO Bakım a ,Mehmet YILDIRIM a , İstanbul OTO ya , Osman usta ya , Feridun DURAN a , Faruk ALBAYRAK a Selim USTA ya, Erkan USTA ya , Yunus GÜL e , Mustafa OKUR a , Ahmet USTA ya , Turcasoft Fatih Bey e Volkan AŞAN a, Yahya İMAMOĞLU na , Samet DEMİRBİLEK e İsa ERKOL a ,mavi servis e 
  1"Teşekkürler...

web sitesinde kullanılan veya yer alan diğer tüm ticari markalar, ürün adları ve şirket adları veya logoları ilgili sahiplerine aittir.
 

 

OTO DATA.net yer alan bilgilerin DOĞRULUĞUNU garanti etmez
otodata.net web sitesi içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar
 

 

OTO DATA.net yer alan bilgiler OTO DATA.net Etiketli resimler Özgürce kullanılabilir ve dağıtılabilir Bilgi paylaştıkça çoğalır


© - 2024 Orh-T 1.3