Araç Klima Sistemi & Air Conditioning System
 Araç klimaları havayı hem soğutur hem temizler hem de nemini alır. Araç klima sisteminde, havayı temizlemek için polen filtresi kullanılır. sürücüler için sağlıklı bir ortam sağlanır. Araçta sürücü için en uygun sıcaklık 20 ile 22°C arasındadır. Klima ayarı sağlık açısından 20°C ‘ye ayarlanmalıdır. Klima açıldığında havanın sürücü ve yolculara direkt gitmemesine dikkat edilmeli. Üflemeler tabana ve camlara verilmeli.
Klima çalışırken, camları kapalı tutmayı ihmal etmeyin. Klimanızdan en iyi performansı bu şekilde alabilirsiniz.

 

Etiketler :

   Araç Klima Sistemi Nasıl Çalışır  Araç Klima Sistemi Çalışma Prensibi
  Klima gaz dolumu   Klima neden az söğutuyor

 

Klima Sistemi:

 NOT : Araç kliması soğutucu madde yağı, klima sistemindeki hareketli parçaları (özellikle kompresör) yağlayarak aşınmaları önler ve sızdırmazlık sağlar. Klima sisteminde bu iş için özel klima yağı kullanılmaktadır.

   Klimayı çalıştırmadan ön aracın camlarını kapatın motor çok yüksek devirlerdeyken klimayı devreye sokmayın bu durum klima kompresörüne zarar verebilir.
  Polen filtresini değiştirmeyi ihmal etmeyin kalorifer havalandırmalarından içeri veya polen filtresine parfüm ,kolonya türü kokular sıkmayın bir zaman sonra kötü kokacaktır.

Klima newden Soğutmaz. VİDEO

 

Arızaları & Çözümleri

  • Klima soğutmuyor / gaz basıncını kontrol ettirin
  • Klima kalorifer kanallarında hava çok az geliyor / polen filtresini kontrol ettirin
  • Klima devreye girmiyor / klima gazını kontrol ettirin
  • Klima açıp kapattıktan sonra motor fanı durmuyor / klima gazı basınç müşürünü kontrol ettirin

  hata kodları . 000

01.02.2021 Güncellenmiştir

Yorumlar & Hata Bildir

 
 


Üreten ve destekleyen yasin oto bakım

Katkılarından Dolayı...

 Yasin OTO Bakım a ,Mehmet YILDIRIM a , İstanbul OTO ya , Osman usta ya , Feridun DURAN a , Faruk ALBAYRAK a Selim USTA ya, Erkan USTA ya , Yunus GÜL e , Mustafa OKUR a , Ahmet USTA ya , Turcasoft Fatih Bey e Volkan AŞAN a, Yahya İMAMOĞLU na , Samet DEMİRBİLEK e İsa ERKOL a ,mavi servis e 
  1"Teşekkürler...

web sitesinde kullanılan veya yer alan diğer tüm ticari markalar, ürün adları ve şirket adları veya logoları ilgili sahiplerine aittir.
 

 

OTO DATA.net yer alan bilgilerin DOĞRULUĞUNU garanti etmez
otodata.net web sitesi içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar
 

 

OTO DATA.net yer alan bilgiler OTO DATA.net Etiketli resimler Özgürce kullanılabilir ve dağıtılabilir Bilgi paylaştıkça çoğalır


© - 2024 Orh-T 1.3