Lastik Basınç İzleme Sistemi (TPMS)

Lastik Basınç İzleme Sistemi     TPMS - Tire Pressure Monitoring System(Lastik Basınç İzleme Sistemi) Basınç ve Sıcaklık bilgilerini görüntü birimine aktaran ve yüksek teknoloji ürünü lastik sensörlerini kullanan gerçek zamanlı lastik izleme sistemidir. Görüntülenen bilgiler, lastik basıncını ve ısısını, düşük ve yüksek sıcaklık halinde verilen ikaz uyarılarını, ortam sıcaklığını ve saati içermektedir. İkaz özelliği, ön ve arka lastik ayarlarının bağımsız şekilde yapılmasını da mümkün kılmaktadır.
Lastik basıncı iki yöntemden birini izlenir: doğrudan veya dolaylı. Doğrudan TPM'ler gerçek hava basıncı her lastiği lastik içinde monte sensörü ile içinde izler. Dolaylı TPM'ler, hız ve tek tek her tekerleğin rotasyon izleyerek lastik basınç ölçer. Önemli bir değişim hızı ve rotasyon diğerleri ile karşılaştırıldığında bir veya daha fazla tekerlekli algılandığında, sık sık underinflation bir göstergesidir. Bu bilgiler daha sonra aracın Gösterge Paneline iletilir ve sürücü uyarılır.

Etiketler :

   TPMS NEDİR?   lastik basınç sensörü
   lastik basınç sensörü neden yanar    lastik basınç sensörü sönmüyor

 Son Güncelleme  16.08.2020

Üreten ve Destekleyen Yasin oto Bakım

 

 

 

web sitesinde kullanılan veya yer alan diğer tüm ticari markalar, ürün adları ve şirket adları veya logoları ilgili sahiplerine aittir.
 

 

OTO DATA.net yer alan bilgilerin DOĞRULUĞUNU garanti etmez
otodata.net web sitesi içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar
 

 

OTO DATA.net yer alan bilgiler Özgürce kullanılabilir ve dağıtılabilir Bilgi paylaştıkça çoğalır


© - 2021 Orh-T 1.1