Yakıt filtresi & Fuel filter
    Yakıt filtresi, yakıt pompasına gelen yakıtı süzerek içindeki yabancı maddelerin sistemden uzaklaştırılmasını sağlar. Bu sayede sistemde oluşabilecek tıkanıklıklar ve arızalar engellenir.
 Özellikle kirli yakıt neticesinde yanma odalarında gerçekleşebilecek zararları en aza indirerek, motorun daha büyük bir arıza yaşamasının önüne geçer.

Etiketler :

   mazot filtresi kaç km değişir  mazot filtresi ne işe yarar
  benzin filtresi değişmezse ne olur   mazot filtresi tıkanırsa ne olur

YAKIT FİLTRESİ NE ZAMAN DEĞİŞTİRİLİR?:

 NOT : Yakıt filtresi değişimi her periyodik bakımda yapılması gerekmez. Her iki periyodik bakımda bir yakıt filtresi değişimi orijinal yedek parça kullanılarak uzman kişilerce yapılmalıdır.

5
0

   Dizel araçların yakıt filtreleri, benzinli araçların yakıt filtrelerine göre daha kısa sürede eskiyebilirler. Dizel yakıt yapısı gereği daha kalın bir akışkanlığa sahip olduğundan filtre gözeneklerin dolma süresi daha kısa zamanda gerçekleşir. Dizel araçlarda yakıt filtresi değişimi yapılırken de mutlaka orijinal yedek parça kullanılmalıdır .

 

Arızaları & Çözümleri

  • Motor çekişi düşer
  • motor zor çalışır.
  • yakıt sarfiyatı artar

hata kodları . 000

07.02.2021 Güncellenmiştir

Yorumlar & Hata Bildir

 
 


Üreten ve destekleyen yasin oto bakım

Katkılarından Dolayı...

 Yasin OTO Bakım a ,Mehmet YILDIRIM a , İstanbul OTO ya , Osman usta ya , Feridun DURAN a , Faruk ALBAYRAK a Selim USTA ya, Erkan USTA ya , Yunus GÜL e , Mustafa OKUR a , Ahmet USTA ya , Turcasoft Fatih Bey e Volkan AŞAN a, Yahya İMAMOĞLU na , Samet DEMİRBİLEK e İsa ERKOL a ,mavi servis e 
  1"Teşekkürler...

web sitesinde kullanılan veya yer alan diğer tüm ticari markalar, ürün adları ve şirket adları veya logoları ilgili sahiplerine aittir.
 

 

OTO DATA.net yer alan bilgilerin DOĞRULUĞUNU garanti etmez
otodata.net web sitesi içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar
 

 

OTO DATA.net yer alan bilgiler OTO DATA.net Etiketli resimler Özgürce kullanılabilir ve dağıtılabilir Bilgi paylaştıkça çoğalır


© - 2023 Orh-T 1.3