Azaltılmış motor gücü   Motor Gücü azaltıldı & Engine Power Reduced
 Azaltılmış motor gücü uyarı yazısı aracınızın gösterge panelinde uyarı olarak gelebilir . Bugünün araçları tamamen elektronik kontrollü oldukları için bu sistem çoğunlukla vardır.  motor da problem olduğu zaman sürücü bazen bu uyarı veya sol resimdeki uyarı gelerek uyarılır bu motorda problem olduğunu gösterir ve genellikle 3000 ila 4000 devri geçtikten sonra uyarılır ve motor zarar görmemesi için kendini korumaya aldığını gösterir ve motor gücü ciddi oranda düşebilir sanki turbo yokmuş gibi  bunun sebebi bazen patlayan bir hortum veya yerinden çıkan bir turbo hortumu olabilir gaz boğaz kelebeği den olabilir  katalitik konvertör de tıkanmalar olabilir turbo hortumlarında da daralmalar olabilir bir çok araçta bilgisayarlı test makinesine bağlamadan düzelmeyebilir Azaltılmış Motor Gücü Uyarı Işığı, motor veya şanzıman arızası / hatası onarılıncaya kadar mevcut olacak acil ve ciddi sürüş sorunları nedeniyle aşırı derecede ciddi kabul edilir.

Etiketler :

   motor gücü azaltıldı  motor gücü azaltıldı uyarısı
  motor gücü azaltıldı ne demek   engine power reduced

Azaltılmış Motor Gücü:

 NOT : Azaltılmış Motor Gücü Uyarı Işığının amacı, şanzıman ve / veya motor sistemi bileşenlerinin bir veya daha fazlası ile ilgili ciddi bir sorun olduğunda sürücüleri uyarmaktır. Şanzıman veya motorda bir arıza / hata Azaltılmış Motor Gücü Uyarı Işığını tetiklediğinde, araç aşırı güç kaybı ve performans kaybı yaşayacaktır. ve araç saatte 40 km den daha yüksek hızları geçemeyebilir. Güç Aktarma Organı Kontrol Modülü (PCM), sistemdeki hata / hatayı tespit etmek amacıyla bir veya daha fazla diyagnostik hata kodu kaydedecektir.

   Kontrol panelinde Azaltılmış Motor Gücü Uyarı Işığı yandığında, gaz kelebeği kontrol sistemindeki bir sorun veya arıza en yaygın olanıdır. Bununla birlikte, bir sorun olduğunda, Azaltılmış Motor Gücü Uyarı Işığını tetikleyecek başka bileşenler ve sistemler vardır.

 

Arızaları & Çözümleri

hata kodları . 000

06.02.2021 Güncellenmiştir

Yorumlar & Hata Bildir

 
 


Üreten ve destekleyen yasin oto bakım

Katkılarından Dolayı...

 Yasin OTO Bakım a ,Mehmet YILDIRIM a , İstanbul OTO ya , Osman usta ya , Feridun DURAN a , Faruk ALBAYRAK a Selim USTA ya, Erkan USTA ya , Yunus GÜL e , Mustafa OKUR a , Ahmet USTA ya , Turcasoft Fatih Bey e Volkan AŞAN a, Yahya İMAMOĞLU na , Samet DEMİRBİLEK e İsa ERKOL a ,mavi servis e 
  1"Teşekkürler...

web sitesinde kullanılan veya yer alan diğer tüm ticari markalar, ürün adları ve şirket adları veya logoları ilgili sahiplerine aittir.
 

 

OTO DATA.net yer alan bilgilerin DOĞRULUĞUNU garanti etmez
otodata.net web sitesi içeriğini değiştirme hakkını saklı tutar
 

 

OTO DATA.net yer alan bilgiler OTO DATA.net Etiketli resimler Özgürce kullanılabilir ve dağıtılabilir Bilgi paylaştıkça çoğalır


© - 2024 Orh-T 1.3